Ta strona używa ciasteczek. Jesli chcesz poznać politykę prywatnosci w tym zakresie kliknij [tutaj]

Aktualności

2017
kwiecień24

Swojczycka – trzy dni utrudnień

Od godziny 0:00 (z poniedziałku na wtorek) 25 kwietnia 2017 roku przejazd ulicą Swojczycką w stronę centrum będzie odbywał się objazdem przez ulice Miłoszycką i Ludową. Od piątku 28 kwietnia planowane jest przywrócenie ruchu na zamkniętym odcinku jezdni. Powodem ograniczeń jest wymiana wadliwego elementu kanalizacji sanitarnej.
Przepraszamy za utrudnienia.


2017
kwiecień10

Od 15 kwietnia wracają do ruchu Swojczycka i Miłoszycka

W związku z dobiegającymi końca robotami kontraktu „Przebudowa ul. Miłoszyckiej we Wrocławiu” oraz zaawansowaniem, nie prowadzonego przez naszą firmę, zadania związanego z przebudową mostu Strachocińskiego, od soboty 15.04.2017 r. planowane jest przywrócenie ruchu na ul. Miłoszyckiej i zamkniętym fragmencie ul. Swojczyckiej.
Na swoje trasy w związku z powyższym powinny powrócić linie autobusowe 115, 118 oraz nocny autobus 259. Kursy zastępczej linii 718 zostaną zlikwidowane.
Prosimy zwracać uwagę na oznakowanie.


2017
marzec22

Zmiany na objeździe Swojczyckiej i Miłoszyckiej

Utrudnienia od 24.03.2017r. W ramach przebudowy ul. Miłoszyckiej od dniu 23.03.2017r. przewidziane jest układanie nawierzchni. W dniu 23.03.2017 ma być układana masa na odcinku ulicy Swojczyckiej, od ronda w kierunku centrum do Ludowej. Od 24.03.2017, od piątku, na tym odcinku, po nowej nawierzchni (warstwa wiążąca), będzie zorganizowany tymczasowy przejazd, zamiast funkcjonującego obecnie objazdu przez Miłoszycką i Ludową. W tym czasie, przez weekend, roboty przeniosą się na wyłączony z ruchu odcinek ulicy Miłoszyckiej, aby umożliwić w dniu 27.03.2017, poniedziałek, ułożenie warstwy ścieralnej. W nocy 27/28.03.2017 ponownie ma być przywrócony do ruchu tymczasowy objazd przez Ludową z Wojnowa w kierunku centrum, natomiast z centrum w kierunku Wojnowa ruch odbywać się będzie Swojczycką przez Ludową i Miłoszycką (tak jak przed podtopieniami).

Przepraszamy za utrudnienia.


2017
luty23

Awaryjna zmiana na objeździe Swojczyckiej i Miłoszyckiej

W związku z przekroczeniem stanu ostrzegawczego na rzece Widawie i zagrożeniem dostępu do tymczasowej jezdni ulicy Ludowej (tzw. odcinek na międzywalu) w trybie awaryjnym zostaje, od dzisiaj do odwołania, zmieniona organizacja ruchu na objeździe ul. Miłoszyckiej. Przejazd w obu kierunkach będzie odbywał się przez ul. Swojczycką, Miłoszycką i Ludową (Ludową i Miłoszycką trzeba omijać wyłączony z ruchu fragment Swojczyckiej).
Przepraszamy za utrudnienia.


Objazd

2016
czerwiec28

Swojczycka jednokierunkowa

Od 2 lipca 2016r. planowane jest rozpoczęcie kolejnego etapu inwestycji na ul. Miłoszyckiej – budowa ronda na skrzyżowaniu z ul. Swojczycką. Związane jest to z koniecznością wprowadzenia zmian w organizacji ruchu. Ulicą Swojczycką będzie można jeździć tylko w jednym kierunku – od centrum, do centrum zostanie zorganizowany objazd ul. Ludową, na której także będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy.

Objazdy:
- Od strony osiedli Strachocin, Swojczyce i Wojnów do centrum zostaje wyznaczony objazd przez ulice: Wilczycką, Ludową i Swojczycką.
- Przejazd w przeciwnym kierunku od ul. Mickiewicza odbywał się będzie bez zmian jednokierunkową ul. Swojczycką.
- Ulica Miłoszycka pozostaje zamknięta dla ruchu na odcinku między ulicami Byczyńską i Swojczycką.

Komunikacja miejska:


- Autobusy linii 118 nie będą zmieniały trasy - będą kursowały objazdem w obu kierunkach od skrzyżowania ulicy Kowalskiej i Mydlanej, przez ulicę Mydlaną do ulicy Swojczyckiej z pominięciem ulicy Miłoszyckiej.
- Autobusy linii 115 będą jeździły ulicą Swojczycką z pominięciem przystanków "Ceglana" i "Miłoszycka".
- Autobus tymczasowej linii 718 będzie kursował od Miłoszyckiej przez Mydlaną do pętli na Sępolnie.
Na tym etapie przebudowy ul. Miłoszyckiej planowany jest remont wszystkich sieci podziemnych na skrzyżowaniu ze Swojczycką. W miejscu skrzyżowania powstanie rondo. Poza nową nawierzchnią zostaną wybudowane ścieżki rowerowe, chodniki i wyremontowane przystanki autobusowe. Ta część inwestycji potrwa do jesieni, ale dążymy do tego, by drogę do ruchu udostępnić w możliwie najkrótszym czasie.
Przepraszamy za utrudnienia oraz prosimy zwracać uwagę na oznakowanie.


Objazd

2015
grudzień02

Miłoszycka zamknięta

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu zadania Przebudowa ul. Miłoszyckiej we Wrocławiu od soboty 5 grudnia 2015r. planowane jest wyłączenie z ruchu tej ulicy na odcinku od Byczyńskiej do Ceglanej. Objazd ulicami Mydlaną i Swojczycką. Zawężona Miłoszycka na odcinku Byczyńska-Ludowa będzie dwukierunkowa.

Stosownie do tej organizacji ruchu zmienia swoje trasy komunikacja miejska – autobusy linii 118 będą kursowały objazdem w obu kierunkach od skrzyżowania ulicy Kowalskiej i Mydlanej przez ulicę Mydlaną do ulicy Swojczyckiej z pominięciem ulicy Miłoszyckiej. Kursy linii 115 zamiast przez ulicą Miłoszycką będą realizowane prosto ulicą Swojczycką z pominięciem przystanków "Ceglana" i "Miłoszycka".
Przepraszamy za utrudnienia. Prosimy zwracać uwagę na oznakowanie.


Trasy autobusów


Objazd zamknietego odcinka Miłoszyckiej

2015
wrzesień30

Miłoszycką tylko w jednym kierunku

W związku z rozpoczęciem realizacji zadania Przebudowa ul. Miłoszyckiej we Wrocławiu od soboty 3 października 2015r. planowane jest wdrożenie organizacji ruchu zastępczego na tej drodze – na odcinku od Byczyńskiej do Ceglanej ulica będzie jednokierunkowa, przejazd możliwy tylko w kierunku ul. Kowalskiej. Stosownie do tej organizacji ruchu zmienia swoje trasy komunikacja miejska – autobus 118 w kierunku Sępolna będzie jeździł przez ulicę Mydlaną. W celu ułatwienia komunikacji mieszkańcom w ramach realizowanego kontraktu na trasie Miłoszycka-Mydlana-Swojczycka będzie kursował bus, którym można dojechać do linii 118, ich rozkład jazdy ma być zsynchronizowany. Tymczasowy przystanek na skrzyżowaniu Miłoszycka-Mydlana ma ułatwić przesiadkę. Pozostałe przystanki bez zmian.
Przepraszamy za utrudnienia. Prosimy zwracać uwagę na oznakowanie.

2011
czerwiec03

Ogłoszenie przetargu nieograniczonego ZP/29/PN/2011

Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych oraz sprawowaniem nadzoru autorskiego przy realizacji robót budowlanych dla zadania: Przebudowa ul. Miłoszyckiej we Wrocławiu (zadanie nr 03470)

Nazwa zadania inwestycyjnego:

Przebudowa ul. Miłoszyckiej

Tryb:

projekt - realizacja

Prace przygotowawcze (projekt budowlany, decyzja środowiskowa, zezwolenie na realizację inwestycji drogowej według najnowszej specustawy, projekt wykonawczy):

ogłoszenie przetargu: II kw. 2011

otwarcie ofert: III kw. 2011

rozpoczęcie realizacji: III kw. 2011

koniec realizacji: III kw. 2014

Realizacja (realizacja projektu, robót budowlanych):

Realizacja inwestycji przewidziana po roku 2014

Wartość brutto ogółem zgodnie z WPI [w tys. PLN]:

18 165,0

Propozycja dofinansowania ze środków zewnętrznych:

Środki własne


Podane terminy i kwoty, w niektórych przypadkach mogą być korygowane.