Ta strona używa ciasteczek. Jesli chcesz poznać politykę prywatnosci w tym zakresie kliknij [tutaj]

Aktualności

2011
listopad18

Obie jezdnie na Łączniku Żmigrodzkim

Od soboty 19 listopada zostaną udostępnione do ruchu obie jezdnie przebudowanego połączenia obwodnicy śródmiejskiej z autostradową obwodnicą Wrocławia, ulicy Żmigrodzkiej. Do końca miesiąca będą jeszcze prowadzone prace na ścieżkach rowerowych i chodnikach. Zakończenie całego kontraktu planowane jest na wiosnę, jednak roboty pozostałe do zrealizowania będą prowadzone poza drogą.

2011
wrzesień12

Łącznikiem Żmigrodzkim po nowej jezdni

W miniony weekend Wykonawca udostępnił do ruchu kolejny fragment nowej jezdni – połowę zachodniej nitki od strony AOW. Tym samym został powiększony istniejący układ – dostępny pozostaje fragment wschodniej jezdni na drugiej połowie. Równocześnie rozpoczęły się frezowanie nawierzchni na starej jezdni.

2011
lipiec14

Żmigrodzka po nowej jezdni

W nocy z piątku na sobotę 15/16 lipca 2011 r. na przebudowywanym odcinku ulicy Żmigrodzkiej (między węzłem obwodnicy autostradowej a obwodnicą śródmiejską) nastąpi przełożenie ruchu na nowowybudowany fragment drogi. Organizacja ruchu pozostaje bez większych zmian – przejazd w obu kierunkach po jednej jezdni.

2011
czerwiec03

Łącznik Żmigrodzki - ruszają pierwsze prace drogowe

Wykonanie częściowe przepustu na Mokrzycy pod jezdnią zachodnią umożliwia rozpoczęcie prac drogowych. Na fragmentach wykonano korytowanie i trwa przygotowanie podłoża pod konstrukcje nawierzchni. Jeszcze w czerwcu będą układane pierwsze warstwy nawierzchni bitumicznej.

2011
maj27

Na Łączniku Żmigrodzkim trwa układanie sieci

Obecnie prowadzone są prace na sieciach kanalizacji sanitarnych na głębokości ponad 4 m. Rozpoczęła się także przebudowa wodociągu. Trwają przygotowania do realizacji nowego gazociągu średniego ciśnienia.

2011
kwiecień04

Budowę Łącznika Żmigrodzkiego rozpoczęła wycinka drzew

W zeszłym tygodniu rozpoczęły się przygotowania do robót zasadniczych. Trwa inwentaryzacja. Zakończone zostały wycinki, które były pierwszymi pracami. Zdjęcia obrazują sprzątanie terenu po tych działaniach. Wykonawca przygotowuje także zaplecze techniczne.

2011
marzec25

Podpisany kontrakt na Budowę Łącznika Żmigrodzkiego

Wykonawcą projektu Budowa Łącznika Żmigrodzkiego została firma Skanska. Podpisany 25 marca 2011 roku kontrakt przewiduje, że roboty drogowe związane z budową 500-metrowego odcinka drogi, która połączy węzły autostradowej obwodnicy Wrocławia i obwodnicy śródmiejskiej, potrwają 12 miesięcy. Zakres robót to przebudowa ulicy Żmigrodzkiej, na której powstaną dwie jezdnie, budowa chodników i ścieżek rowerowych oraz kompleksowa przebudowa infrastruktury podziemnej. Roboty budowlane rozpoczna się w kwietniu, prace przygotowawcze już w przyszłym tygodniu.

Poniżej wizualizacja komputerowa Łącznika Żmigrodzkiego

2011
marzec15

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty do postępowania ZP/10/PN/2011

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty: Wykonanie inwentaryzacji i wyceny składników majątkowych na ogrodach działkowych R.O.D. "Pod Morwami" oraz wykonanie wyceny wartości utraconych zasiewów na części nieruchomości, które ulegną likwidacji w związku z realizacją zadania 03242 - "Budowa Łącznika Żmigrodzkiego".

2011
marzec14

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty do postępowania ZP/56/PN/2010

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty: Budowa Łącznika Żmigrodzkiego we Wrocławiu (zadanie nr 03242).

2011
marzec09

Zestawienie ofert do postępowania ZP/10/PN/2011

Zestawienie ofert do przetargu na: "Wykonanie inwentaryzacji i wyceny składników majątkowych na ogrodach działkowych R.O.D. "Pod Morwami" oraz wykonanie wyceny wartości utraconych zasiewów na części nieruchomości, które ulegną likwidacji w związku z realizacją zadania 03242 - "Budowa Łącznika Żmigrodzkiego"."

2011
marzec01

Ogłoszenie przetargu nieograniczonego ZP/10/PN/2011

Wykonanie inwentaryzacji i wyceny składników majątkowych na ogrodach działkowych R.O.D. "Pod Morwami" oraz wykonanie wyceny wartości utraconych zasiewów na części nieruchomości, które ulegną likwidacji w związku z realizacją zadania 03242 - "Budowa Łącznika Żmigrodzkiego".

2011
luty16

Zestawienie ofert do postępowania ZP/56/PN/2010

Zestawienie ofert do przetargu na: "Budowa Łącznika Żmigrodzkiego we Wrocławiu (zadanie nr 03242)"

2011
styczeń05

Ogłoszenie przetargu nieograniczonego ZP/56/PN/2010

Budowa Łącznika Żmigrodzkiego we Wrocławiu (zadanie nr 03242)

2009
sierpień31

Budowa Łącznika Żmigrodzkiego

Spółka Wrocławskie Inwestycje podpisała umowę na wykonanie projektu z polsko-hiszpańskim biurem APIA XXI IAK sp. z o.o. z Warszawy. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji dla Budowy Łącznika Żmigrodzkiego. Jest to faktycznie przebudowa fragmentów ulic Żmigrodzkiej i Sułowskiej, chodzi o jezdnie usprawniającą połączenie między powstającymi trasami wokół Wrocławia – Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (inwestycja GDDKiA) i Północnej Obwodnicy Śródmiejskiej – etap I (odcinek od mostu Millenijnego do ul. Żmigrodzkiej – inwestycja Miasta Wrocław).

2009
czerwiec08

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty

Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty dla postępowania ZP/8/PN/2009 "Wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadania inwestycyjnego „Budowa Łącznika Żmigrodzkiego” we Wrocławiu (zadanie nr 03242)"

Nazwa zadania inwestycyjnego:

Budowa Łącznika Żmigrodzkiego

Tryb:

projekt realizacja

Prace przygotowawcze (decyzja środowiskowa, decyzja o realizacji inwestycji drogowej):

rozpoczęcie realizacji: III kw. 2009

koniec realizacji: III kw. 2010

Realizacja (robót budowlanych):

ogłoszenie przetargu: IV kw. 2010

otwarcie ofert: I kw. 2011

rozpoczęcie realizacji: I kw. 2011

czas na realizację robót budowlanych [miesięcy]: 12

koniec realizacji robót budowlanych: II kw. 2012

Wartość brutto ogółem zgodnie z WPI [tysięcy PLN]:

15 000,0

Propozycja dofinansowania ze środków zewnętrznych:

środki własne


Podane terminy i kwoty, w niektórych przypadkach mogą być korygowane.